.stomatologia
Protetyką nazywamy ogólny dział stomatologii, zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych, po utracie naturalnych zębów, lub po ich uszkodzeniu. Najprościej mówiąc, zajmuje się ona rekonstrukcją naszego narządu żucia. Leczenie protetyczne może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku. Można wyróżnić dwa rodzaje uzupełnienia.
Stałe:
- mosty, licówki, korony, wkłady koronowo- korzeniowe
Ruchome:
- protezy szkieletowe, protezy akrylowe RTG - Radiowizjografia.
W naszym gabinecie, istnieje możliwość wykonania zdjęcia RTG, nowoczesnym i w pełni bezpiecznym aparatem rentgenowskim KODAK, gdzie dawka promieniowania jest minimalna i zupełnie nieszkodliwa dla pacjenta. Najwyższej jakości sprzęt, pozwala zachować pacjentowi komfort i znacznie przyspiesza leczenie. Obecnie dzięki badaniom radiologicznym, nasi stomatolodzy mogą uzyskać niezbędne informacje wykorzystane do leczenia, które są niedostępne innymi metodami.​
stomatologia 01
Naszym Pacjentom oferujemy szeroką opiekę stomatologiczną.
Zapewniamy leczenie bez bólu i dokładamy wszelkich starań, by każda Państwa wizyta przebiegała „bez strachu”. Każdy nasz pacjent traktowany jest indywidualnie z najwyższą uwagą, ze szczególną troską opiekujemy się najmłodszymi pacjentami. Nasz gabinet jest wyposażony w nowoczesny sprzęt i wszelkie potrzebne materiały.

Profilaktyka i higiena.
Śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Dodaje on pewności siebie, ułatwia zawieranie kontaktów międzyludzkich, oraz sprawia, że czujemy się komfortowo w każdej sytuacji. Nasi specjaliści indywidualnie podchodzą do każdego pacjenta, doradzają i wybierają najodpowiedniejsze rozwiązanie.
stomatologia 02
Wybielanie i licówki.
Papierosy, kawa czy inne używki, powodują, że zęby przybierają coraz ciemniejsze odcienie. W takim przypadku, jeśli chcemy zachować piękny uśmiech, regularna higiena jamy ustnej nie wystarczy. W naszym gabinecie, usuwamy wszelkiego rodzaju przebarwienia i wybielamy za pomocą najnowszych rozwiązań w dziedzinie stomatologii estetycznej, w sposób całkowicie komfortowy i bezpieczny.

To cieniutkie płytki ceramiczne, które stosujemy w przypadku silnych przebarwień, spowodowanych wadami rozwojowymi szkliwa, czy nawet martwicą zęba. Licówki zaleca się także przy złamaniach brzegu zęba, jak i zmianach jego kształtu.
stomatologia 03
Leczenie.
Leczenie zębów, to bardzo skomplikowana i złożona dziedzina stomatologii, polegająca na leczeniu nie tylko samego uzębienia, ale całej jamy ustnej. Najczęstszym problemem jest próchnica, która dotyka większą część społeczeństwa, głównie dzieci.
Inne schorzenia z którymi pacjenci pojawiają się w naszym gabinecie, to różnego rodzaju urazy, abrazja i choroby przyzębia. Nasi stomatolodzy na początku diagnozują problem, a następnie proponują optymalne rozwiązanie dla danego pacjenta.
stomatologia 04
Leczenie dzieci.
Dla dziecka wizyta w gabinecie stomatologicznym, to wielkie przeżycie i stres. Dlatego też, małych pacjentów, otaczamy szczególną opieką, poświęcając im najwięcej uwagi i troski, aby w przyszłości nie miały złych wspomnień związanych z gabinetem stomatologicznym i białym fartuchem lekarskim. Oferujemy wiele udogodnień, wizyty adaptacyjne, które pomagają dziecku zaprzyjaźnić się ze stomatologiem oraz przed wszystkim bezbolesne leczenie.
Zęby mleczne, tak jak i stałe, mogą zostać zaatakowane przez próchnicę, która nieleczona, często prowadzi do przykrych stanów zapalnych. Stan zdrowia jamy ustnej dziecka, wpływa niewątpliwie na prawidłowy rozwój zębów stałych w przyszłości, dlatego tak ważna jest regularna kontrola uzębienia naszego malucha.
stomatologia 05
Leczenie dziąseł.
Zdrowe zęby to nie wszystko. Aby cieszyć się w pełni pięknym uśmiechem, nie należy zapominać o dziąsłach. Wiążą się z nimi choroby, które bagatelizowane, często mogą mieć dla nas przykre konsekwencje.

Recesje dziąseł.
to odsłonięte szyjki zębowe, które są szczególnie wrażliwe na temperaturę, a oprócz tego wyglądają nieestetycznie. Dzięki nowoczesnym metodom mikrochirurgicznym, nasi specjaliści są w stanie odbudować brakującą tkankę.

Paradontoza.
Nieleczone infekcje bakteryjne dziąseł, mogą przerodzić się w paradontozę, która prowadzi do utraty kości utrzymującej zęby. Czynniki takie jak stres, palenie papierosów i inne choroby, nasilają i przyspieszają to zjawisko. Leczenie w takim przypadku, polega usuwaniu bakterii i oczyszczaniu kieszonek dziąsłowych.
stomatologia 06
Implanty i chirurgia.
W życiu czasami zdarzają się nagłe i niespodziewane sytuacje. Wypadek, aktywność fizyczna, a także różne przebyte choroby, mogą spowodować utratę zębów. Jest to bardzo niekomfortowa i stresująca sytuacja, dlatego proponujemy najlepsze w takim przypadku rozwiązanie, czyli implanty.
Odtwarzają one w idealny sposób brakujące zęby. Ponadto pomagają uniknąć dyskomfortu związanego z jedzeniem czy mówieniem. W naszym gabinecie, można dostosować implanty do indywidualnych potrzeb, w pełni trwałe i bezpieczne, dzięki którym odzyskamy szczery uśmiech na nowo.
stomatologia 07
Protetyką nazywamy ogólny dział stomatologii, zajmujący się odtwarzaniem pierwotnych warunków zgryzowych, po utracie naturalnych zębów, lub po ich uszkodzeniu. Najprościej mówiąc, zajmuje się ona rekonstrukcją naszego narządu żucia. Leczenie protetyczne może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku. Można wyróżnić dwa rodzaje uzupełnienia:
Stałe:
- mosty,
- licówki,
- korony,
- wkłady koronowo- korzeniowe,

Ruchome:
- protezy szkieletowe,
- protezy akrylowe.
stomatologia 08
Ból zęba często zaczyna się nagle i najczęściej ma różną intensywność- od łagodnego dyskomfortu po bardzo dotkliwy ból. Mogą mu towarzyszyć również bóle głowy, szczęki oraz uszu. W takim przypadku nasi specjaliści, sprawdzają na czym polega problem, a następnie stosują odpowiednią metodę leczenia.
Osoby dotknięte bólem, nie muszą się przejmować, że będą narażone na czekanie w długich kolejkach, zapewniamy profesjonalne podejście.
stomatologia 09
RTG - radiowizjografia.
W naszym gabinecie, istnieje możliwość wykonania zdjęcia RTG, nowoczesnym i w pełni bezpiecznym aparatem rentgenowskim KODAK, gdzie dawka promieniowania jest minimalna i zupełnie nieszkodliwa dla pacjenta. Najwyższej jakości sprzęt, pozwala zachować pacjentowi komfort i znacznie przyspiesza leczenie.
Obecnie dzięki badaniom radiologicznym, nasi stomatolodzy mogą uzyskać niezbędne informacje wykorzystane do leczenia, które są niedostępne innymi metodami.